Piotr Herdzina w Mysłowicach

Kategoria
Inne wydarzenia kulturalne
Termin
19 październik 2019 17:00
Miejsce
MOK

Tym razem mamy dla Was propozycję wieczoru z kolejnym gatunkiem muzycznym. Na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury swoje przeboje zaprezentuje Piotr Herdzina.

Pasją Piotra Herdziny mimo realizacji wielu innych zajęć od zawsze była i jest muzyka. Urodził się 16 lutego 1963 roku i jak sam mówi, już jako dziecko potrafił dość mocno dać o sobie znać, ponieważ nie należał do najgrzeczniejszych dzieci. Od zawsze miał swój cel w życiu i uparcie do niego dążył.

Urodził się w Rudzie Śląskiej, gdzie mieszka do tej pory razem z żoną Beatą. Rodzice artysty oraz jego siostra Irena od samego początku byli świadkami rozwoju jego pasji. Gdy miał 7 lat został zaprowadzony przez swoją mamę do szkoły muzycznej. Tak naprawdę wszyscy zdziwili się, gdy ceniony oraz szanowany profesor pracujący w tej placówce, stwierdził kompletny brak słuchu i umiejętności muzycznych u małego Piotra. Jednak marzenie o występowaniu na scenie było silniejsze i już w szkole średniej muzyk był liderem w grupie muzycznej „Wolny Bieg”, którą sam założył. Wspólnie z kolegami podejmował takie inicjatywy jak organizacja dyskotek na Dworcu, występy w licznych przeglądach piosenki oraz udział w pieszych pielgrzymkach do Częstochowy.

Wydawałoby się, że po ślubie oraz narodzinach córki może porzucić swoją przygodę z muzyką. Okazało się jednak, że te wydarzenia jedynie umocniły jego chęć muzycznego spełniania się. Razem z Heńkiem Juraszczykiem, Piotrem Miką, Leo Lazarem oraz Mariolą Przedworską założyli grupę „B- mole”. Grali w weekendy na weselach. Piotr swoje pięćdziesiąte urodziny świętował przy utworze „Okrągły wiek”, który był jego autorskim dziełem.

Dzięki piosence „Co w życiu mym” największe marzenie Piotra z dziecięcych lat zaczęło stawać się rzeczywistością. Jego kariera rozkwitła. Z biegiem czasu powstawały kolejne utwory, które pozwoliły na wydanie pod koniec lipca 2015 r. maxi singla, na którym można znaleźć 6 utworów.

Bilety dostępne są w kasie MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Tekst i plakat: MOK Mysłowice

 
 

Terminy

  • 19 październik 2019 17:00

Wspierane przez iCagenda