Teatralna Niedziela: Parapetówka

Kategoria
Inne wydarzenia kulturalne
Termin
27 październik 2019 19:30
Miejsce
MOK Brzezinka

Październikowa propozycja cyklu Teatralna niedziela to „Parapetówka”, spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Głównymi bohaterami są Anna (Ewa Błachnio) i Paweł (Piotr Wiśniewski) – pałający do siebie ideologiczną nienawiścią.

Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, mniej więcej w balzakowskim wieku, emerytowana samotna matka dorosłej córki. Paweł: młody, inteligentny, przystojny, utalentowany, wysportowany, atrakcyjny. Trzydziestoletni samotny gej. Dziecko porzucone przez matkę, wychowywane samotnie przez ojca, który nigdy nie zaakceptował orientacji i wyborów syna. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać. Codzienna historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy… Basi (Marta Marzęcka) i Tadzika (Jacek L. Zawada), którzy całej historii z pewnością dodają skrzydeł…

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie MOK
ul. Grunwladzka 7
ul. Laryska 5
a także pod adresem www.kupbilecik.pl/imprezy/43242/Mys%C5%82owice/Parapet%C3%B3wka/

Nadal obowiązuje Karnet Teatralnego Aktywisty - zbieraj pieczątki i otrzymuj zniżki!
Z każdą zebraną pieczątką, bilet na kolejny spektakl kupisz o 5 złotych taniej.

Źródło: MOK Mysłowice

 
 

Terminy

  • 27 październik 2019 19:30

Wspierane przez iCagenda