Spotkanie autorskie z Justyną Makowiecką - Rygiel

tajemnice
Kategoria
Inne wydarzenia kulturalne
Termin
21 listopad 2019 17:00
Miejsce
MOK

Przed nami kolejne spotkanie autorskie, tym razem z młodą mysłowiczanką Justyną Makowiecką – Rygiel, autorką opowiadań skierowanych dla dzieci i młodzieży.

Justyna to młoda autorka opowiadań dla dzieci i młodzieży, rodowita mysłowiczanka, urodzona w latach ‘80. Pierwsze opowiadania napisała w wieku piętnastu lat, a w wieku dziewiętnastu postanowiła stworzyć pierwszą książkę „Tajemnice Żywiołów”. To jej pierwsza opublikowana propozycja literacka dla młodzieży. Książka jest zbiorem opowiadań o losach magicznych istot. Postacie w wyobraźni autorki były tworzone na przestrzeni lat, najczęściej w miejscach, gdzie otaczała ją natura.

– Nie miałam wcześniejszej odwagi, aby wysłać swoje prace na ogólnopolskie konkursy. W ostatnim czasie uwierzyłam w siebie i intensywnie szukałam wydawnictwa, które wyda moją pierwszą książkę. – mówi o sobie autorka. – Tak zaczęła się moja przygoda z pisaniem i wydawaniem książek. W kolejce czeka opowiadanie dla dzieci „Delfina, kot i niezwykły zegar” oraz powieść o tematyce angielskiej „Kasztanowy Dwór”, a na bieżąco pisana jest kolejna część książki „Tajemnice Żywiołów”. Myślę, iż kolejne opowiadania pisane są w dojrzalszym stylu, gdyż zmienia się mój pogląd na życie. Na pewno w książkach są moje marzenia, osobiste przeżycia i nadzieje. W tworzeniu pierwszej książki pomogła mi dziewczyna poznana przez internet, Danuta Pawłowska (obecnie Bedanrek – przyp. red.), która do moich wymarzonych pomysłów zaczęła rysować postacie. Motywowała mnie do pisania, czytając i poprawiając .

tekst i plakat: MOK Mysłowice

 

 
 

Terminy

  • 21 listopad 2019 17:00

Wspierane przez iCagenda