Kultowy Kinoteatr Znicz & Mini Muzeum Kina

minimuzeum
Kategoria
Pozostałe wydarzenia
Termin
23 listopad 2019 12:00
Miejsce
MOK

Jeszcze 1,5 roku temu z uwagi na zły stan infrastruktury mówiło się o zamknięciu MOK Brzezinka. Dzięki zaplanowanym na rok 2019 działaniom Kultowy Kinoteatr Znicz stanie się miejscem wyjątkowym, a nawet wiodącym i unikatowym. Będzie perłą na mapie regionu, z szeroką i innowacyjną ofertą dla mieszkańców.

Do Mysłowickiego Ośrodka Kultury trafi aż 150 tys. złotych, pozyskanych na projekt przeobrażenia filii w Brzezince w „Kultowy Kinoteatr Znicz”. Śmiało można nazwać to jednym z większych sukcesów infrastrukturalnych w dotychczasowej działalności instytucji.

Zakres planowanych prac obejmuje remont sali widowiskowej, kino-operatorki i przylegających pomieszczeń (cyklinowanie podłogi sceny, wymiana posadzki na widowni, malowanie boazerii ogniotrwałą farbą, wymiana rur w toalecie przy garderobach, kafelkowanie, wymiana sanitariatów, baterii), przeprowadzenie modernizacji instalacji elektrycznej sali widowiskowej i kino-operatorki wg nowego projektu, modernizacja okna sceny (zakup kurtyny i montaż fartuchów scenicznych).

Planowany jest także zakup nowego sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego wraz z wyposażeniem stanowiska oświetleniowca i akustyka. Do kabiny kinooperatora natomiast zakupione zostaną gabloty oraz regały potrzebne do ekspozycji sprzętu filmowego, w celu zaaranżowania tam mini-muzeum kina, gdzie będzie można wejść, zobaczyć, dotknąć i włączyć zabytkowy sprzęt – z pewnością nie lada gratka dla fanów filmów i kina.

Całkowity przewidywany koszt powstania Kultowego Kinoteatru Znicz to ponad 181 tys. zł, z czego 150 tys. jest kwotą pozyskaną z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podsumowanie projektu będzie miało miejsce 23 listopada 2019 r.

Program wydarzenia:
godz.17:00
- zwiedzanie sal ekspozycyjnych,
- podsumowanie projektu "Kultowy Kinoteatr Znicz"

godz. 19:00
koncert zespołu RAZ DWA TRZY

Wstęp na wydarzenie za okazaniem zaproszenia lub biletu na koncert.

Cena biletu 45 zł
Bilety do nabycia w serwisie
https://www.kupbilecik.pl/
oraz w kasach MOK (od 21.10)
ul. Grunwaldzka 7,
ul. Laryska 5.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

tekst i plakat: MOK Mysłowice

 
 

Terminy

  • 23 listopad 2019 12:00

Wspierane przez iCagenda