Miasto Tworzą Ludzie: Aleksander Matusiński

Kategoria
Spotkania dot. miasta/historii
Termin
28 listopad 2019 18:00

Po letniej przerwie do Mysłowickiego Ośrodka Kultury powraca cykl Miasto Tworzą Ludzie. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Matusińskim, trenerem wicemistrzyń świata i mistrzyń Europy w sztafecie 4x400 m.

Aleksander Matusiński to jeden z najwybitniejszych trenerów młodego pokolenia w polskim sporcie. Jego podopieczne zdobyły ostatnio tytuł mistrzyń Europy oraz wicemistrzyń świata w sztafecie 4 x 400 m. Powszechnie nazywane „Aniołkami Matusińskiego” lekkoatletki wreszcie spełniły swoje marzenia, a przy okazji dostarczyły maksimum radości i wzruszeń kibicom w całym kraju. Zwycięski trener został nominowany do tytułu Trenera Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu.

Czym jest sukces w wymiarze sportowym? Jaka jest cena pełnego zaangażowania w pracę trenera? Czy Mysłowice to miasto, które lubi ludzi sukcesu? To tylko kilka pytań, które wybrzmią podczas spotkania z Aleksandrem Matusińskim w ramach cyklu Miasto Tworzą Ludzie, który ma za zadanie pokazać, że mysłowiczanie mają się czym pochwalić i z czego być dumni. Źródłem tej dumy mogą być mniej lub bardziej znani mieszkańcy naszego miasta, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach, od sztuki, przez biznes po sport.

Słowo „sukces” ma różne definicje i oblicza. Podczas organizowanych spotkań chcemy pokazać, że „sukces” to pasja, konsekwencja w realizowaniu swoich celów, ciężka praca i lokalne zaangażowanie. Przy doborze naszych gości kierujemy się wyjątkowością ich działań, niejednokrotnie wpisaną w specyfikę miasta.

Spotkanie poprowadzi Tadeusz Musioł, dziennikarz sportowy Polskiego Radia Katowice.

Tekst i plakat: MOK Mysłowice

 

 
 

Terminy

  • 28 listopad 2019 18:00

Wspierane przez iCagenda