Spacer historycznym szlakiem Mysłowic - itvm.pl

To właśnie w Mysłowicach odbędzie się zlot kolekcjonerów znaczków turystycznych. Poza tym, że miłośnicy turystyki będą mieli okazję się spotkać, wezmą także udział w historycznej wycieczce z przewodnikiem po Mysłowicach.  A dołączyć może do niej każdy zainteresowany.

Zlot kolekcjonerów zaplanowano na sobotę 28 stycznia. Mysłowice ma odwiedzić około 50-osobowa grupa kolekcjonerów z całej Polski. W dniu spotkania odbędzie się także wycieczka po Mysłowicach, której start zaplanowano na godzinę 13:30 z głównego placu miasta.

Turyści wyruszą na historyczny spacer z mysłowickiego rynku, a oprowadzać ich będą członkowie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny. Długość zaplanowanej trasy wynosi ok. 3 km. Uczestnicy wycieczki zobaczą i poznają historię takich miejsc jak: mysłowicki Rynek, Kościół Mariacki, Kapliczka św. Jana Chrzciciela, budynek dawnej Agentury Emigracyjnej wraz z Przewiązką oraz Trójkąt Trzech Cesarzy.

tekst: itvm.pl

link: http://itvm.pl/nie-przegap/spacer-historycznym-szlakiem-myslowic/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolekcjonerzy z całej Polski spotkają się w Mysłowicach. Można dołączyć do ich wycieczki

To właśnie w Mysłowicach odbędzie się zlot kolekcjonerów znaczków turystycznych. Poza tym, że miłośnicy turystyki będą mieli okazję się spotkać, wezmą także udział w historycznej wycieczce z przewodnikiem po Mysłowicach.  A dołączyć może do niej każdy zainteresowany.

Znaczki turystyczne to okrągłe, drewniane krążki, stanowiące turystyczną pamiątkę z wygrawerowaną ilustracją i nazwą wyjątkowego miejsca lub obiektu. W Polsce cieszą się coraz większą popularnością – turyści zwiedzając np. muzeum, mogą w nim nabyć ilustrujący je znaczek.

Zlot kolekcjonerów zaplanowano na sobotę 28 stycznia. Mysłowice ma odwiedzić około 50-osobowa grupa kolekcjonerów z całej Polski. W dniu spotkania odbędzie się także wycieczka po Mysłowicach, której start zaplanowano na godzinę 13:30.

Turyści wyruszą na historyczny spacer z mysłowickiego rynku, a oprowadzać ich będą członkowie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny. Długość zaplanowanej trasy wynosi ok. 3 km. Uczestnicy wycieczki zobaczą i poznają historię takich miejsc jak: mysłowicki Rynek, Kościół Mariacki, Kapliczka św. Jana Chrzciciela, budynek dawnej Agentury Emigracyjnej wraz z Przewiązką oraz Trójkąt Trzech Cesarzy. Jak zaznaczają organizatorzy, ze względu na nieprzewidywalność zimowej aury, trasa może ulec drobnym modyfikacjom.

Po wycieczce, w restauracji Dwór Bismarcka, odbędzie się spotkanie kolekcjonerów znaczków turystycznych. O ile na samą wycieczkę nie należy się zapisywać, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny – osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu kolekcjonerów, powinny zgłosić taką chęć, jeśli chciałyby rozpocząć kolekcjonerską przygodę.
Rejestracja na spotkanie. 

Wycieczka będzie świetną okazją do poznania historii Mysłowic. Jej uczestnicy dowiedzą się także, że w Mysłowicach można znaleźć aż pięć znaczków turystycznych.

Na wycieczkę warto zabrać mapę przygotowaną przez MDH: MAPA

tekst: itvm.pl

link: http://itvm.pl/2017/01/12/kolekcjonerzy-calej-polski-spotkaja-sie-myslowicach-mozna-dolaczyc-wycieczki/