Jarmark Świąteczny i Mikołajki!

Zapraszamy wszystkich na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w nadchodzący weekend na Mysłowickim rynku.

Czytaj więcej: Jarmark Świąteczny i...

Zaproszenie do uczestnictwa w Jarmarku Świątecznym

 

Zapraszamy wszystkie szkoły oraz stowarzyszenia do udziału w kolejnym Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się w dniach 7-8-9.12.2018 na mysłowickim Rynku.

 

 

Czytaj więcej: Zaproszenie do uczestnictwa...

Patriotyczna impreza upamiętniająca 100-lecie Odzyskania Niepodległości

 

Proponujemy wszystkim aby jednak odetchnąć od tego pogłębiającego się z każdym dniem szaleństwa wyborczego i wziąć udział we wspaniałej, patriotycznej imprezie upamiętniającej 100-Lecie Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę!

Czytaj więcej: Patriotyczna impreza...

Szlachetna Paczka 2017 z MDH

 

Po raz kolejny Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny przyłączyło się do akcji pomocy dla najbardziej potrzebujących - "Szlachetna Paczka". W tym roku wybraliśmy również samotną Panią, która nie była w stanie z własnych środków zakupić sobie najpotrzebniejszych rzeczy. Dzięki zbiórce pośród członków MDH oraz pieniędzy zebranych dzięki aukcjom prowadzonym na naszym profilu FB zebraliśmy wystarczającą sumę aby w pełni zaspokoić potrzeby naszej podopiecznej.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka 2017 z MDH

Cenne dokumenty z historii Kopalni Mysłowice przekazane Stowarzyszeniu MDH, 1.12.2017

W listopadzie br., osoba prosząca o zachowanie anonimowości, przekazała w ręce Stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny, niezwykle cenne, archiwalne dokumenty dotyczące historii Kopalni Mysłowice. Dokumenty te, jak twierdzi osoba przekazująca je, zostały ocalone przed zniszczeniem. Zdając sobie sprawę, iż mogą one stanowić pewną wartość historyczną, postanowiła przekazać je w nasze ręce.

Czytaj więcej: Cenne dokumenty z historii...

II Festyn Flisacki

 

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny, OSP Dziećkowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Muzeum Miasta Mysłowice zapraszają na II Festyn Flisacki nad Przemszą. Zapraszamy zarówno starszych, młodszych uczestników jak i całe rodziny do spędzenia czasu w czynny sposób na świeżym powietrzu.

 

Czytaj więcej: II Festyn Flisacki

Noc Muzeów w Szybie Bończyk. Prezentacja nowego Znaczka Turystycznego!

 

Są z nami fani Nocy Muzeów? Mamy dla Was bardzo miłą niespodziankę! Po raz pierwszy w historii Szyb Bończyk dołącza do wydarzenia.

Zapraszamy na przedpremierową Noc Muzeów. Wstęp wolny!

 

Czytaj więcej: Noc Muzeów w Szybie Bończyk....

Laureatami nagrody specjalnej 13 edycji Nagrody Przyjaznego Brzegu zostali Monika i Jacek Paris z MDH

"W tym roku już po raz trzynasty Jury Konkursu decydowało o przyznaniu nagród i po raz kolejny miało duży problem jak z wielu zgłoszeń wybrać te najlepsze. Co roku jurorzy mają taki dylemat, bowiem od lat jesteśmy świadkami niezwykłego rozwoju infrastruktury wodniackiej i procesu przywracania miastom i gminom świadomości znaczenia rzek w ich rozwoju.

Czytaj więcej: Laureatami nagrody...

Szlachetna paczka z MDH 2016

 

 

Po raz kolejny Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny włączył się w akcję Szlachetna Paczka. Tym razem również wybraliśmy osobę samotną, która potrzebowała pomocy - nie tylko tej materialnej.

 

 

Czytaj więcej: Szlachetna paczka z MDH 2016

Jarmark Świąteczny i Mikołajki

 

Świąteczny jarmark w Mysłowicach po raz trzeci!
Mysłowicki Rynek już 9 grudnia zamieni się w wyjątkowy zakątek i ugości setki mysłowiczan chcących poczuć bożonarodzeniową atmosferę i przygotować się do tych wyjątkowych dni. Już w drugi weekend grudnia (9-11.12) w Mysłowicach odbędzie się Jarmark Świąteczny i Mikołajki.

Czytaj więcej: Jarmark Świąteczny i Mikołajki

Szlachetna paczka z MDH

 

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny już po raz trzeci bierze udział w akcji Szlachetnej Paczki.
Także w tym roku wybraliśmy do udzielenia pomocy starszą, samotną osobę.
Nie jest nas wiele w stowarzyszeniu dlatego chcielibyśmy namówić wszystkich naszych znajomych, detektywów, Mysłowiczan do pomocy w tym dziele. Zbieramy długoterminową żywność, środki czystości. Sami jako stowrzyszenie zbieramy wśród nas pieniądze, żeby zakupić węgiel na opał dla tej osoby.

 

 

Czytaj więcej: Szlachetna paczka z MDH

Monika i Jacek Parisowie oraz Stowarzyszenie MDH na targach Wiatr i Woda w Katowicach

 

W dniach 4-6 listopada 2016 roku odbyły się I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas których Mysłowice wraz z rzeką Przemszą zanotowały swoją obecność.

Czytaj więcej: Monika i Jacek Parisowie...

Ślonski blues na ArtJarmarku 2016

 

Przedstawiamy fotoreportaż naszego kolegi ze stowarzyszenia - Karola Wieniawskiego, który bierze udział w konkursie - Obiektywnie Śląskie na najciekawszy fotoreportaż lub film. W tym roku hasło przewodnie cyklicznego konkursu to: "Śląsk i Muzyka".

 

Czytaj więcej: Ślonski blues na ArtJarmarku...

"Paryżanin na Śląsku czyli Aleksander Dumas o Mysłowicach”

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny miało okazję uczestniczyć w dniu 9 czerwca 2016 r. w promocji książki „Paryżanin na Śląsku czyli Aleksander Dumas o Mysłowicach” autorstwa Alicji Zdziechiewicz i Ewy Korczyńskiej. Promocja odbyła się podczas 101. czwartku muzealnego organizowanego przez Muzeum Miasta Mysłowice.

 

Czytaj więcej: "Paryżanin na Śląsku czyli...

Dzień Dziecka i Dzień Organizacji Pozarządowych – 5 czerwca 2016r.

 

W dniu 5 czerwca 2016 roku odbyło się w Parku Słupna wielkie święto wszystkich dzieci oraz organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Mysłowice. W tym roku było nas jeszcze więcej !

Czytaj więcej: Dzień Dziecka i Dzień...

Święto dzieci w Mysłowicach - ITVM.pl

Jest taki szczególny dzień w roku, podczas którego dorośli mniej myślą o sobie, swojej pracy i ambicjach, a całą uwagę skupiają na dzieciach – głównych bohaterach dnia oznaczonego w kalendarzu pod datą pierwszego czerwca. Tego dnia na w mieście na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.
 
 

Wielki finał Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

W trosce o bezpieczeństwo pieszych od 9 do 13 maja na terenie Mysłowic będzie trwał Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja ta zakończy się 14 maja wielką imprezą finałową na parkingu przed halą widowiskowo-sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Na imprezę wstęp jest wolny.

 

 

Czytaj więcej: Wielki finał Tygodnia...

Spotkanie z historią w tle - MDH Mysłowice i Gimnazjum nr 2

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami ze "spotkania z historią w tle", które zorganizowało MDH Mysłowice i Gimnazjum nr 2

 

Czytaj więcej: Spotkanie z historią w tle -...

Szaleństwa na lodzie w Słupna Park

 

 

Dziś MDH i uczestniczki projektu WIP uczestniczą w zabawach na lodzie. Zapraszamy do 13.30

 

Czytaj więcej: Szaleństwa na lodzie w...

Przekaż NGO darowiznę, skorzystaj z odliczenia podatkowego

Już teraz przekazując darowiznę swojej ulubionej organizacji możesz ją odliczyć w swoim PIT !

 

Czytaj więcej: Przekaż NGO darowiznę,...